Jak na octomilky?

Jak na octomilky?

Octomilky jsou bezesporu hmyzem, který nemá žádný člověk v lásce. A proč bychom je taky v lásce mít měli, když okupují naše ovoce a zeleninu. Pokud hovoříme o octomilkách, hovoříme o malinkých otravných muškách, které se však v domácnosti začnou vyskytovat po obrovských hejnech. A i když se vám možná zdá, že jsou rozhodně v převaze, neměli byste se vzdávat. V ideálním případě byste se jim měli snažit předcházet. Prevence je základ úspěchu, ale pokud už vaši domácnost napadli, pojďme si prozradit, jak na ně.  

Nastražte na octomilky past 

Nejdříve je třeba zmínit to, kde se octomilky vlastně nejčastěji vyskytují. Octomilkám se líbí především na ovoci, které je přezrálé (mluvíme tedy o změklém, hnědém banánu nebo o hnijícím, starším jablku). Také se uchylují k přetékajícímu odpadkovému koši a v neposlední řadě jim chutná i víno nebo třeba sójová omáčka. I ta je pro ně doslova balzámem pro jejich mlsné jazýčky.  

Ať už octomilky napadly ovoce nebo víno či oblíbenou sójovou omáčku, doporučujeme na ně připravit past. V ideálním případě nalijte do sklenice trochu jablečného octu, který milují, a hrdlo nádoby přetáhněte potravinářskou fólií. Do ní pak udělejte díru přesně na míru octomilkám a čekejte, kolik z nich se do pasti chytí.  

Podobně to můžete zkusit i s vínem nebo zmiňovanou sójovou omáčkou. Na octomilky to funguje zcela stejně jako zmiňovaný jablečný ocet.  

Kupte si masožravku 

Co vám také proti octomilkám zabere, tak je masožravka. Masožravé rostliny si většina lidí kupuje jenom tak – pro parádu – ale pravdou je, že masožravé rostliny vám uleví i od otravného hmyzu, který se ve vaší domácnosti nachází. Kromě toho, že masožravé rostliny chytají hmyz, chytají mimo jiné také zmiňované octomilky, které nepustí a rovnou sežerou.  

Mimochodem, o masožravé rostliny se nemusíte ani nijak složitě starat. Stačí jim světlo, voda a hmyzí potrava, kterou si však seženou i sami.