Jak pěstovat sloní nohu
Interiér bez pokojových rostlin by byl nejen nudný, ale také smutný a neútulný. Každý by se tedy měl starat o to, aby interiér svého domova vyplnil nějakými hezkými živými květinami (s umělými se paráda zkrátka neudělá). Pokud máte domácnost moderní, doporučujeme investovat do stálezelených rostlin, které jsou velmi krásné, nenápadné, přesto moderní. Jednou takovou stálezelenou rostlinou je také sloní noha, kterou můžete znát i pod jménem nolina.
Pokud bychom měli vyjmenovat nejoblíbenější pěstované stálezelené rostliny, nolina neboli sloní noha by byla rozhodně mezi nimi. Jedná se o velmi zajímavou květinu, která na první pohled okouzlí svým neobvyklým vzhledem. Stejně tak okouzlí i tím, že je zcela nenáročná, dobře se vypořádává se suchem a nevadí jí ani horko.
O sloní noze se říká, že přežije všechny podmínky, ať už jsou sebevíc extrémní. V běžné přírodě byste na tento druh rostliny mohli narazit třeba u Karibského zálivu, u nás se však pěstuje jen jako pokojová rostlina.
Proč sloní noha?
Možná se ptáte, proč se nolině právě říká sloní noha, proč je tento název více známý než cokoli jiného. Je to prosté, jméno je podle slona. Těsně nad substrátem se kmen rozšiřuje, nahoře je však úzký. Má šedou kůru, která je horizontálně rozpraskaná. Připomíná tedy sloní pokožku. Celý kmen je zakončen růžicí trávovitých listů.
Nejen, že kmen vypadá jako noha slona, ale také i věk rostliny odpovídá věku slona. Může se totiž dožít až sta let, roste totiž velmi, velmi pomalu.
Jak sloní nohu pěstovat?
Co se týče samotného pěstování této zajímavé rostlinky, doporučujeme ji pěstovat na světlém místě. Ideální teplota v létě je mezi pětadvaceti až osmadvaceti stupni Celsia, v zimě si vystačí s devatenácti stupni Celsia.
Sloní noha není náročná na výživu, stačí ji hnojit jednou měsíčně, a to jen a pouze během léta.