Pěstování petúnií není záhadou. Jak na to?
Chcete letos svůj balkon trochu oživit? Chcete mu dodat na barevnosti a na kráse? Měli byste vsadit na krásné petúnie, které jsou bezesporu to nejkrásnější, co na svém balkoně můžete mít. Mnozí lidé si však myslí, že pěstování petúnií je poměrně těžké. V tomto případě však opak je pravdou. Vypěstujte si petúnie tak krásné, že bude zrak přecházet!
Petúnie podle mnohých zkušených pěstitelů a zahrádkářů patří k těm nejlepším balkonovým rostlinám. Balkon je pro ně opravdu to nejlepší místo, kde lze tyto rostliny pěstovat. Samozřejmě se jim ale daří i na jiných místech, a to například na oknech nebo na terase, případně si je klidně. můžete vypěstovat i na prostorné lodžii, kterou v paneláku nebo činžáku máte.
Jaké místo je pro petúnie vhodné?
Sice bylo zmíněno, že pro petúnie je nejvhodnější balkon, ale pojďme si to ideální místo rozebrat. Petúniím vyhovuje především místo teplé, kde je dostatek slunečního svitu a které je chráněné před deštěm. Pokud byste nechali rostliny deštěm doslova bičovat, bohužel budou rostliny poškozené a velice často petúnie bičované deštěm hynou na hnilobu, která se dostane až k jejich kořenům. Pozor si dejte i na místa, kam může vítr. Vítr zase přináší rostlině plíseň, která taktéž bývá zkázou rostliny.
Jak je to se zaléváním
Petúnie jsou rostliny, které samozřejmě musí být pravidelně zalévány. Přece jenom sídlí na slunném stanovišti, tudíž sluníčko z nich vodu pije prakticky neustále. Pokud budete pěstovat petúnii podle pravidel čili na slunečných místech, doporučujeme je zalévat každé dva dny. Ve stínu se však mohou zalévat méně, aby se předcházelo jejich přelití, jež vede k hnilobě.
Jak petúnie hnojit
Jak je to s hnojením petúnií? Rostlina potřebuje živiny, proto ji ideálně jednou za týden hnojte vícesložkovým hnojivem, které bude obsahovat hodně vápníku a hodně železa. Právě vápník a železo znamená pro petúnii to, že bude dobře růst a že bude mít i dostatek květů.