Jak správně aplikovat ochranné postřiky?

Jak správně aplikovat ochranné postřiky?

Sezona zahradničení je v plném proudu. Lidé už mají dávno zasazeno, nyní se o zasazené plodiny starají a čekají, až se jim urodí a až je budou moct sklízet. Jenže aby k úspěšné sklizni vůbec došlo, je třeba rostliny ochránit ochrannými postřiky před škůdci a nemocemi. I když jste naprostým odpůrcem chemických postřiků, někdy se tomu opravdu nevyhnete. Raději to zkuste s ochrannými postřiky, nepřicházejte o svou úrodu, kterou jste si tak pracně zasadili.  

V současné době se postřiky používají hlavně proti zmiňovaným nemocem a škůdcům. Také se hojně používají i postřiky proti plevelům nebo proti plísním. Ať už se chcete zbavit škůdce nebo plevele, možná nevíte, jak správně aplikovat ochranný postřik. A s tím poradíme.  

Vždy postupujte podle etikety 

Existuje nespočetně mnoho postřiků, které můžeme aplikovat na rostliny či plodiny na zahradě. Jak jsme zmínili, nejvíce se postřiky používají v boji proti plevelu nebo v boji proti škůdcům a nemocem. Ať už postřikem chcete bojovat proti čemukoli, vždycky, opravdu vždycky dodržujte postup dle etikety. Než postřik použijete, seznamte se s pokyny a s dávkováním, nikdy nepoužívejte postřiky jinak než tak, jak je stanoveno na etiketě postřiku.  

Počasí hraje při postřiku roli 

Každý pěstitel si musí uvědomit, že i počasí hraje roli. Nikdy nestříkejte plodiny či rostliny ve chvíli, kdy lije jako z konve nebo kdy je po dešti. To bude ztrácet účinek. Stejně tak s postřikem pracujte při maximálních teplotách pětadvacet stupňů Celsia. Nikdy s postřiky nepracujte na přímém, nebezpečném slunci.  

Používejte doporučené ochranné prostředky 

Pokud se rozhodnete pro postřik, nezapomínejte na sebe. Vždycky se chraňte doporučenými ochrannými prostředky, jako jsou brýle nebo rukavice. Hlavu si chraňte kloboukem, můžete použít také respirátor.