Hortenzie, pýcha zahrady

Hortenzie jako pýcha zahrady. Vše o jejím pěstování

Majitelé zahrady se snaží o to, aby jejich zahrada byla skutečně krásná a zaujala na první pohled. Sází proto do svých zahrad různé druhy květin, které jsou jedinečné a které se na každé zahradě nepěstují. Jestli chcete být jedinečným, nepěstujte růže, které jsou sice krásné na pohled, ale jsou všední. Raději se zaměřte na pěstování hortenzií, jež nenaleznete na každé zahradě. V současné době je možné pěstovat mnohé druhy hortenzií, proto dlouho neváhejte a udělejte z ní pýchu vaší zahrady.

Pěstování hortenzie se stává čím dál oblíbenější. Je to především z toho důvodu, že její pěstování není tak těžké, jak se na první pohled zdá. Pokud víte, čeho se vyvarovat a co jí naopak dopřát, pěstování bude to nejsnazší, pro co se v životě rozhodnete.

Co hortenzii prospívá

Aby se jí dařilo, musí být umístěna na prosluněné stanoviště, nevadí ji však ani polostín. Ideální je pro ni kyselá půda skládající se z kompostu, rašeliny a písku (ideální je poměr 5:2:1). Poměr se však mění v souvislosti s tím, jakou odrůdu pěstujete. Jiný poměr potřebují červené a růžové odrůdy, jiné zase modré a bílé odrůdy.

Hortenzie není nijak náročná na kropení, vlhkost a zalévání. Vystačí si s normální vlhkostí, ovšem v době kvetení je dobré ji zalévat více než obvykle. Květy totiž mohou díky nedostatku vody uhynout, proto je lepší je zalévat více než v době, kdy nekvetou.

Zatímco během léta se květina zalévá denně, jelikož sluníčko je neústupné a rychle vysušuje půdu, od srpna je třeba zalévání už omezit.

Co hortenzie nesnáší

Mnozí zahradníci rádi hnojí květinu vápníkem. Hortenzie je však květinou, která vápník doslova nesnáší. Proto se mu při hnojení vyhněte. Nejlépe uděláte, pokud budete květinu hnojit tekutými minerálními hnojivy, případně organickými hnojivy, a to dvakrát do měsíce.  Častější hnojení není potřebné.