Zařizujete obývací pokoj? Dejte si pozor na tyto nejčastější přešlapy
Mít na zařizování interiéru bytového designera vám přišlo jako zbytečný luxus, a proto jste vsadili především na svůj vkus. Možná jste však zapomněli na pár podstatných pravidel, která se při navrhování nového obývacího pokoje budou hodit. Na co si tedy dát pozor ještě před tím, než se pustíte do práce?
Nedostatek míst k sezení
Dobře si předem promyslete, kolik lidí u vás doma tráví hodně času v obýváku a kolik se jich tam sejde v případě návštěvy. Vyvarujete se tím pořízení nevhodné sedačky. Ta by v prvé řadě měla být nejen pohodlná, ale také dostatečně velká pro všechny členy rodiny i různé návštěvy. Myslete však na to, že její velikost musí ladit s velikostí místnosti. Moc malá sedačka se v místnosti ztratí, zato příliš velká pohovka bude působit dojmem, že jste ji tam umístili omylem a celou atmosféru v prostoru akorát naruší. Navíc s větší rodinou vám pouze sedačka stejně stačit zřejmě nebude. Nezapomeňte proto dokoupit křesla, taburety či sedací vaky. Právě ty totiž zaberou méně místa a snadno je přemístíte kamkoliv.
Špatně umístěná televize
Možná na ni ani nekoukáte, ale určitě ji máte ve svém obýváku taky. Televize se stala nedílnou součástí snad každého obývacího pokoje a je proto velmi důležité myslet na to, kam ji umístíte. Zamezte například tomu, aby mezi ní a sedačkou vznikl průchozí koridor, ve kterém by ostatní členové rodiny narušovali váš výhled na večerní program. Důležité je také zmínit, že pokud máte televizi umístěnou na skříňce, neschovávejte do ní věci, které každý den používáte.
Jako ve výkladní skříni
Na tuhle radu pamatujte, až když se nastěhujete a začnete se pomalu zabydlovat. Spousta lidí je totiž vášnivými sběrateli různých suvenýrů z cest a dárků od svých přátel. Vystavení pár dárkových předmětů určitě není na škodu. Časem však hrozí, že se vše zvrhne v neřízený chaos plný lapačů prachu a zbytečností. Schovejte si proto své suvenýry a dárky do úložných prostorů a prohlédněte si je ve chvíli, kdy na ně skutečně budete mít náladu. V obýváku si pak vystavte jen pár kusů, které vizuálně zapadají do celého interiéru a nenarušují tak jeho celkový dojem. Přece se nechcete ve svém obýváku cítit po pár letech jako ve výkladní skříni plné veteše.